Kontakta oss

Kontakta VIMAB

Du är alltid välkommen att kontakta oss. Enklast är att använda formuläret här intill. Beskriv ditt ärende och ange din mailadress så kontaktar vi dig idag – eller senast imorgon. Söker du någon särskild medarbetare på VIMAB så hittar du alla under respektive kontor nedan.

Servicekontakt

  • Växel: 0141-237750
  • Motala: 0141-23 77 55
  • Perstorp: 0435-74 87 30
  • Söderhamn: 0270-26 95 40
  • Stenungsund: 0303-35 29 20
  • Stockholm: 08-408 06 300
  • Norge: +47 355 020 96
Post-, besöks- och leveransadress:

VIMAB AB
Björnvägen 6
591 52 Motala

Fakturaadress:

VIMAB AB
Box 279
591 23 Motala

Övrig information:

Organisationsnummer: 556271-0680
IBAN: SE8050000000052011006171
BIC (SWIFT): ESSESESS

 

Motala | Perstorp | Söderhamn | Stenungsund | Stockholm | Norge

 

Huvudkontor Motala

Björnvägen 6, 591 52 Motala
Tel: 0141-237750
Fax: 0141-52390

2014_christer

Christer Larsson

VD

Telefon: 0141-23 77 63
christer.larsson@vimab.se

2014_maria

Maria Larsson

Ekonomichef

Telefon: 0141-23 77 53
maria.larsson@vimab.se

Kjell Antfolk

Servicechef

Telefon: 0141-23 77 62
kjell.antfolk@vimab.se

 

DSC_0850-140

Ingmar Davidsson

Försäljningschef

Telefon: 0141-23 77 67
ingmar.davidsson@vimab.se

Gustav Hjort

Försäljning

Telefon: 0141-46 55 43
gustav.hjort@vimab.se

Peter Rosenqvist

Servicechef, Motala

Telefon: 0141-23 77 64
peter.rosenqvist@vimab.se

 

Perstorp

Elektrodvägen 21, 284 33 Perstorp
Tel: 0435-74 87 30

Jimmy Svensson

Servicechef, Perstorp

Telefon: 0435-74 87 31
jimmy.svensson@vimab.se

Fredrik Lindegren

Försäljning

Telefon: 0435-74 87 32
fredrik.lindegren@vimab.se

 

Söderhamn

Flygstaden, Byggnad 117, 826 70 Söderhamn
Tel: 0270-26 95 40

Håkan Larsson

Servicechef, Söderhamn

Telefon: 0270-26 95 42
hakan.larsson@vimab.se

Sten Nordgren

Försäljning

Telefon: 0270-26 95 41
sten.nordgren@vimab.se

 

 

Stenungsund

Teknikvägen 6, 444 95 Ödsmål
Tel: 0303-35 29 20

Johan Christensson

Servicechef, Stenungsund

Telefon: 0303-35 29 22
johan.christensson@vimab.se

Peter Carlsson

Försäljning

Telefon: 0303-25 24 25
peter.carlsson@vimab.se

 

 

Stockholm

Adolfsbergsvägen 33, 168 67 Bromma
Tel: 08-408 06 300

Pierre Munck

Servicechef, Stockholm

Telefon: 08-408 063 08
pierre.munck@vimab.se

Mats Petrelius

Försäljning

Telefon: 08-408 063 03
mats.petrelius@vimab.se

 

Norge

SKIEN
P.B. 2785, Kjørbekk
N-3702 Skien, Norway

Tel: +47 355 020 96
Fax: +47 355 020 97

Peter Carlsson

Försäljning

Telefon: 0303-25 24 25
peter.carlsson@vimab.se