Kontakta oss

Kontakta VIMAB

Du är alltid välkommen att kontakta oss. Enklast är att använda formuläret här intill. Beskriv ditt ärende och ange din mailadress så kontaktar vi dig idag – eller senast imorgon. Söker du någon särskild medarbetare på VIMAB så hittar du alla under respektive kontor nedan.

Servicekontakt

  • Växel: 0141-237750
  • Motala: 0141-23 77 55
  • Perstorp: 0435-74 87 30
  • Söderhamn: 0270-26 95 40
  • Stenungsund: 0303-35 29 20
  • Stockholm: 08-408 06 300
  • Norge: +47 355 020 96
Post-, besöks- och leveransadress:

VIMAB AB
Björnvägen 6
591 52 Motala

Fakturaadress:

VIMAB AB
Box 279
591 23 Motala

Övrig information:

Organisationsnummer: 556271-0680
IBAN: SE8050000000052011006171
BIC (SWIFT): ESSESESS

 

Motala | Perstorp | Söderhamn | Stenungsund | Stockholm | Norge

 

Huvudkontor Motala

Björnvägen 6, 591 52 Motala
Tel: 0141-237750
Fax: 0141-52390

2014_christer

Christer Larsson

VD / TF Verkstadschef

Telefon: 0141-23 77 63
christer.larsson@vimab.se

2014_maria

Maria Larsson

Ekonomichef

Telefon: 0141-23 77 53
maria.larsson@vimab.se

Kjell Antfolk

Servicechef

Telefon: 0141-23 77 62
kjell.antfolk@vimab.se

DSC_0850-140

Ingmar Davidsson

Försäljning & Marknad

Telefon: 0141-23 77 67
ingmar.davidsson@vimab.se

DSC_0835-140

Jesper Wallstål

Projektledare

Telefon: 0141-23 77 58
jesper.wallstal@vimab.se

2014_anund

Anund Palmqvist

Produktansvarig –
Kondensatavledarkontroll & ONLINE

Telefon: 08-408 06 303
anund.palmqvist@vimab.se

 

Perstorp

Elektrodvägen 21, 284 33 Perstorp
Tel: 0435-74 87 30

Jimmy Svensson

Verkstadschef

Telefon: 0435-748731
jimmy.svensson@vimab.se

Peter Carlsson

Försäljning

Telefon: 0720-622 595
peter.carlsson@vimab.se

 

Söderhamn

Flygstaden, Byggnad 117, 826 70 Söderhamn
Tel: 0270-26 95 40

2014_sten

Sten Nordgren

Regionschef

Telefon: 0270-26 95 41
sten.nordgren@vimab.se

 

Stenungsund

Teknikvägen 6, 444 95 Ödsmål
Tel: 0303-35 29 20

Peter Carlsson

Försäljning

Telefon: 0720-622 595
peter.carlsson@vimab.se

 

Stockholm

Adolfsbergsvägen 33, 168 67 Bromma
Tel: 08-408 06 300

2014_christer

Christer Larsson

TF. Regionchef/VD

Telefon: 0141-23 77 63
christer.larsson@vimab.se

2014_anund

Anund Palmqvist

Produktansvarig-
Kondensatavledarkontroll

Telefon: 08-408 06 303
anund.palmqvist@vimab.se

DSC_0882-140

Johan Larsson

Arbetsledare

Telefon: 08-408 06 302
johan.larsson@vimab.se

 

Norge

SKIEN
P.B. 2785, Kjørbekk
N-3702 Skien, Norway

Tel: +47 355 020 96
Fax: +47 355 020 97

Peter Carlsson

Försäljning

Telefon: 0720-622 595
peter.carlsson@vimab.se